Uczniowie klas III a i III b na lekcji języka rosyjskiego realizują temat
dotyczący składania życzeń z różnych okazji, w ramach którego
wykonują laurki/okolicznościowe pocztówki.
Uczniowie klas III a i III b na lekcji języka rosyjskiego realizują temat
dotyczący składania życzeń z różnych okazji, w ramach którego
wykonują laurki/okolicznościowe pocztówki.
27.09.2017r. uczniowie z klas: III a i III b wzięli udział w Dniach Otwartych Inkubatora Technologicznego w Białogardzie. Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt. „Lokalnego modelu wsparcia przedsiębiorczości”. Uczniowie odwiedzili przedsiębiorstwa m.in. firmę "Valasis", norweską spółkę SBC Windows&Doors, Kabel-Technik-Polska, Centrum Malowania Proszkowego. Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem firm uczniowie skorzystali z poczęstunku na strzelnicy, a następnie pod okiem instruktorów sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Europejski Dzień Języków Obcych.
20 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Pan dyrektor Daniel Glinka rozpoczął spotkanie z rodzicami w auli LO od powitania, szczególnie serdecznie przywitał rodziców uczniów klas pierwszych. Pan Dyrektor zapewnił rodziców, że nasza szkoła rozpoznaje możliwości i potrzeby rozwojowe uczniów, ich sposoby uczenia się, sytuację społeczną każdego z nich oraz rozwija wśród uczniów ich zainteresowania, pasje i talenty. Priorytetem naszej szkoły jest jakość kształcenia, która ma na celu przekazywanie wiedzy i rozwój intelektualny uczniów. Środkami pomocnymi w osiąganiu tych celów są:
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych (harmonogram znajduje się na stronie internetowej szkoły);
- projekt edukacyjny "Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja", którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. W jego ramach odbywają się dodatkowe zajęcia dla uczniów z języka angielskiego, matematyki, geografii, biologii, chemii, informatyki, kółko dziennikarskie, zajęcia z doradztwa zawodowego, zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny pracownie przyrodnicze i informatyczna, przyznano stypendia dla sześcioro uczniów, przewidziane są spotkania z psychologiem, wycieczki na wyższe uczelnie w kraju;
- utworzono w szkole Szkolny Ośrodek Wspierania Kariery, którego koordynatorem jest doradca zawodowy pani Sabina Derewońko;
- promowanie czytelnictwa (w okresie wakacyjnym do szkolnej biblioteki zakupiono nowe pozycje książkowe w kwocie ok. 7 tys. zł., które znacząco wzbogaciły nasz księgozbiór);
- system nagród dla najlepszych uczniów: nagroda ks. Bogusława X dla ucznia klasy trzeciej z najwyższą średnią ocen uzyskaną w trzyletnim cyklu kształcenia, statuetki "Primus inter pares" dla uczniów klas trzecich ze średnią ocen 5,0 i wyżej uzyskanych w trzyletnim cyklu kształcenia, statuetki "Uścisk dłoni" dla uczniów klas trzecich za aktywną pracę na rzecz środowiska loalnego lub wolontariat, statuetki dla uczniów klas trzecich za osiągnięcia sportowe w trzyletnim cyklu kształcenia, świadectwa z wyróżnieniem i nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy na koniec danego roku szkolnego osiągnęli średnią ocen 4,75 i wyżej, nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i wyżej na koniec I semestru, nagrody rzeczowe dla uczniów z najwyższą frekwencją na koniec I semestru i koniec danego roku szkolnego, nagroda rzeczowa dla ucznia, który uzyskał najwyższy przyrost średniej ocen na koniec danego roku szkolnego w stosunku do I semestru. W szkole wprowadzono również nagrody dla całych klas za: najlepszą frekwencję w wybranych przez Radę Rodziców, Radę Pedagogiczną lub Dyrektora szkoły miesiącach w ciągu roku szkolnego, za najlepszą frekwencję na koniec I semestru, za najlepszą frekwencję na koniec roku szkolnego, za najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego. Nagrody za tę pulę osiągnięć funduje Rada Rodziców lub Dyrektor szkoły. Są to np. bilety dla całej klasy do kina, na basen, kręgle. Osobną kategorią nagród są nagrody pieniężne dla najlepszych uczniów w danym roku szkolnym przyznawane przez Starostę Białogardzkiego oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia z klas I-II, który uzyskał w danym roku szkolnym najwyższą średnią ocen.
Pan Dyrektor podkreślił również, że szkoła nie osiągnie sukcesów bez dobrej współpracy z rodzicami, w tym z Radą Rodziców. Zachęcił wszystkich do owocnej współpracy i tworzenia przyjaznych relacji szkoła - rodzic.
Wykaz zajęć pozalekcyjnych realizowamych w Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X w roku szkolnym 2017/2018
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcą tworzyć nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018, aby zgłaszali kandydatury do pedagoga szkolnego Sabiny Derewońko, najpóźniej do dnia 27.09.2017r.
1. Wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego odbędą się 5.10. 2017r.
2. Kampania wyborcza będzie trwała od 27.09-03.10.2017r.
3. Cisza przedwyborcza obowiązuje w dniach 4-5.10.2017r.
4. Ordynacja wyborcza regulująca tryb i zasady wyboru przewodniczącego i członków Samorządu Uczniowskiego znajduje się do wglądu u pedagoga szkolnego.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
mgr Sabina Derewońko
mgr Elżbieta Klikowicz
mgr Monika Niewińska-Sęk
Lekcja angielskiego - powtórzenie phrasal verbs za pomocą qr codes. Uczniowie po całej szkole mieli porozwieszane kody kreskowe. Za pomocą aplikacji w telefonie musieli odczytać ukrytą definicję pod kodem kreskowym i przybiec do klasy podając prawidłowy czasownik. Uczniowie zadowoleni czasowniki nauczone, cel osiągnięty.
20 września odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas I – III. Zapraszamy o godz. 16.30 wszystkich rodziców do auli LO na spotkanie z dyrektorem szkoły panem Danielem Glinką oraz z Gronem Pedagogicznym. Po spotkaniu w auli odbędą się zebrania rodziców poszczególnych klas w gabinetach lekcyjnych z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, prosimy o obecność ze względu na ważność wielu spraw poruszanych na zebraniu!!!
15 września 2017r. uczniowie z klasy I c i II b pod opieką nauczycieli Sabiny Derewońko i Artura Knapa wzięli udział w 24. edycji „Sprzątanie świata – Polska 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Uczniowie zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt (worki i rękawice) uprzątnęli ze śmieci okolice naszej szkoły.
W dniach 11-14 września uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w warsztatach integracyjno-adaptacyjnych prowadzonych przez pedagoga szkolnego S. Derewońko. W warsztatach uczestniczyli również wychowawcy klas: I. Mokrzycka (I b) i J. Musiał (I c). Uczniowie i nauczyciele poprzez różne gry oraz zabawy mogli poznać się wzajemnie, swoje zainteresowania i oczekiwania. Zarówno dla młodzieży, jak i pedagogów był to mile spędzony czas.
Dnia 8 września br. uczniowie klas 2a i 2b naszej szkoły (realizujący przedmiot biologia w zakresie rozszerzonym) wzięli udział w lekcji mikroskopowania. Mieli okazję oglądać preparaty stałe m.in. plemniki ssaka (byka), główkę tasiemca, rozmaz krwi ludzkiej i wiele innych. Podjęli nawet udane próby wykonania preparatów. Wszystko wmyśl słów Alberta Einsteina "Ważne jest, aby nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny".
W dniach 6-8 września 2017r. w auli szkoły, podczas długiej przerwy (10.35-10.55), odbędzie się kiermasz książek i podręczników. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów i absolwentów naszej szkoły.
Po części pisemnej egzaminu poprawkowego, odbędzie się część ustna.
Bibliotekarz szkolny informuje, że na okres wakacji można wypożyczyć książki pozostające w księgozbiorze biblioteki szkolnej.
Zapraszam! Anna Traczyk
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 r. o godzinie 10:00 w Auli Szkoły.
Powered by aSc EduPage