• Szlachetna paczka w naszej szkole
          • Szlachetna paczka w naszej szkole

          • W dniu 6 grudnia klasa 1a przy wsparciu wychowawczyni Elwiry Medzińskiej i ks.Tomasza Kędzierskiego przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka", która już kolejny raz organizowana jest w naszym mieście.
            Młodzież, o niezwykłej wrażliwości serca, postanowiła zrezygnować z obdarowywania siebie nawzajem prezentami mikołajkowymi i przeznaczyć pieniądze na zakup artykułów spożywczych oraz środków czystości dla wybranej osoby potrzebującej takiego wsparcia.
            Dodatkowo słowa podziękowania należą się panu Janowi (pragnie pozostać anonimowy), który pomógł nam wesprzeć i uszczęśliwić człowieka w potrzebie i ufundował drewno opałowe dla samotnego seniora.
            „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
            Klaso 1a! Kochani! Jesteście wspaniali

              

        • Konkurs biblioteczny dla klas trzecich rozstrzygnięty
          • Konkurs biblioteczny dla klas trzecich rozstrzygnięty

          • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny: „Zamek w zamku ”. Przystąpiło do niego 31 osób, które za wyjątkiem jednego ucznia  z III a  , pracowali   w parach.  W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np. :  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze znajdują się na dziesięciu portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena (np. Jan Kochanowski /lipa, Bolesław Prus/lalka, Henryk Sienkiewicz/płonąca pochodnia, miecz) ; uzupełnić związki frazeologiczne (np. potępić w …, smalić …, lekki jak …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. kadż, pal, koło).

            Zdaniem organizatora imprezy, zadania były tak sobie trudne, a już  na pewno  stanowiły doskonałą rozrywkę, o czym świadczyć mogą atmosfera i dobry nastrój, który udzielił się chyba wszystkim uczestnikom konkursu. Polecenia pobudzały  wyobrażnię  uczniów oraz zachęcały  do intelektualnego wysiłku, co ostatecznie  przełożyło się na dobre i wyrównane wyniki. Szczególną inwencję i poczucie humoru konkursowiczów można było zauważyć , gdy starali się uzupełnić związki frazeologiczne, dzięki czemu nasz słownik wzbogacił się o kolejne, np. „smalić się na raka”, „panna z kotem”, „potępić w niezapomnienie” lub utworzyć stopień wyższy przymiotników i zbliżonych do nich imiesłowów przymiotnikowych, np. pusty – pustszy, stalowy – stalowiejszy, męski – najmęższy. Panteon polskich pisarzy powiększył się np. o Jana Matejkę, Romana Dmowskiego, Marię Skłodowską – Curie.  Tak jak trzecioklasiści dobrze się bawili wykonując konkursowe zadania, tak i bibliotekarz miał wiele przyjemności sprawdzając je. A oto jak wyglądają wyniki:

            Lokata

            Klasa

            I

            III b

            II

            III a

             

             

             

            Szkolny bibliotekarz dziękuje uczniom klas  trzecich za udział we wspólnej zabawie, dla których ten konkurs był ostatnim z proponowanych dla nich w tym roku szkolnym. [A. T.]

        • "Słodkie Mikołajki"
          • "Słodkie Mikołajki"

          • Tradycyjnie w dniu 6 grudnia  wszyscy nasi uczniowie, bez względu na to czy byli grzeczni, czy nie, otrzymali od Samorządu Uczniowskiego małe słodkie upominki :) cool

        • Konkurs biblioteczny w klasie III b
          • Konkurs biblioteczny w klasie III b

          • "Zamek w zamku" tak był zatytułowany konkurs biblioteczny dla klas trzecich. 5 XII zmierzyło się z nim dwanaścioro uczniów z kl.III b. I tym sposobem wszystkie klasy - począwszy od I a, a skończywszyna III b- mają za sobą konkursy biblioteczne przewidziane na ten rok.
            szkolny. Brawo dla wszystkich uczestników, tym bardziej, że wygrani są
            wszyscy.

             
        • KONKURS  BIBLIOTECZNY  DLA  KLAS  DRUGICH: „DUDEKÓWNA  SZŁA  Z  PANEM  PIÓRO” ROZSTRZYGNIĘTY
          • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS DRUGICH: „DUDEKÓWNA SZŁA Z PANEM PIÓRO” ROZSTRZYGNIĘTY

          • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas drugich konkurs biblioteczny: „Dudekówna szła z panem Pióro ”. Przystąpiło do niego 56 osób, które za wyjątkiem dwojga uczniów – po jednej osobie z II a i II b , pracowali   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 7 różnego typu zadań, np. :  uchwycić różnicę między parami wyrazów i wyobrazić sobie sytuację, w której mogą być one błędnie użyte np. rzewnie – żywnie; podstawny – postawny);wskazać środowisko, dla którego charakterystyczne są podane wyrazy i zwroty (np. docisnąć do dechy, lewy kurs, kicha nawala, wyciągnąć setkę; dać zmianę, przetrenować się, złapać drugi oddech, spalony); podać właściwą wskazaną formę rzeczowników i wyrażeń (np. M l. poj. rzeczownika „Hiszpanie”; D l. poj. rzeczownika „siemię”); odnaleźć błędy w zdaniach i tak je przekształcić, by były poprawne(np. Czy można dosypać cukier do cukiernicy?).
        • V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS
          • V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

          • 30 listopada odbył się w naszej szkole V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który co roku przypada 1 grudnia. W konkursie uczestniczyło 43 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych w Białogardzie. Patronat nad konkursem objęła Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Białogardzie, a fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Białogardzie, Urząd Miasta w Białogardzie i PSSE w Białogardzie. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe.
            Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 14.00 w Auli naszego LO.
        • Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki"
          • Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki"

          • 29 listopada 2018r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Sabina Derewońko i pani Monika Niewińska-Sęk udały się wraz z uczennicami Zuzanną Amarowicz i Hanną Drewnowską do Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie,  aby tam wraz z drugoklasistami świętować „Andrzejki”. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach. Nie zabrakło lania wosku, wróżb numerologicznych czy poznawania imion przyszłych sympatii. Spotkanie było radosną zabawą, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość wink

                          

        • Warsztaty w klasach III na temat cyberprzemocy
          • Warsztaty w klasach III na temat cyberprzemocy

          • 27 listopada 2018r. uczniowie z klas III a i III b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego Sabinę Derewońko nt. „Cyberprzemocy”. Zajęcia przeprowadziła pani Ewa Mostek z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar, jakie może nieść dla nich konsekwencje, jakie są możliwe konsekwencje przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy oraz jak zachowywać się, by zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą cyberprzemocy.

             

        • Konkurs biblioteczny w klasie II a
          • Konkurs biblioteczny w klasie II a

          • W czwartek, 29 XI, na uczniów klasy II a czekała miła niespodzianka: konkurs biblioteczny zatytułowany "Dudekówna szła z panem Pióro". Przystąpiło do niego 17 osób, które w ciągu 45 minut rozwiązywało 7 mniej lub bardziej trudnych i złożonych zadań.
             
        • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w listopadzie 2018 r.
          • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w listopadzie 2018 r.

          • 6 listopada – udział młodzieży w projekcji filmu „Najlepszy” w ramach projektu KinoSzkoła

            6 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I b „Humanistyczny zawrót głowy”

            6 listopada – wyjazd uczniów klas trzecich na PUM w Szczecinie

            7 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I a „Humanistyczny zawrót głowy”

            9 listopada – uroczysta akademia poświęcona 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

        • Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS
          • Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS

          • 23 listopada 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Uczniowie z klas I i II odpowiadali m.in. na następujące pytania: co zawiera wirus HIV w swoim rdzeniu, które komórki krwi atakowane są przez wirusa, co oznacza osoba seronegatywna, co to jest okienko serologiczne, co oznacza zakażenie HIV drogą wertykalną? Pięciu uczniów będzie reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS, który organizowany jest po raz V w naszym Liceum, a odbędzie się 30 listopada 2018r. o godz.13.00 w auli szkoły.

            .           

        • SPACERKIEM  PO  DZIEŁACH  WSZYSTKICH  SZEKSPIRA
          • SPACERKIEM PO DZIEŁACH WSZYSTKICH SZEKSPIRA

          • Środowe przedpołudnie 21 XI uczniowie kl. II a oraz dwóch chłopców z kl. II c wraz z Anną Dziwior – Dudek, wychowawczynią II a/nauczycielką języka polskiego i Anną Traczyk, nauczycielką języka rosyjskiego/szkolnym bibliotekarzem, spędzili czas w koszalińskim BTD oglądając  spektakl w reżyserii Piotra Krótkiego „Dzieła wszystkie Szekspira, w nieco skróconej wersji”. Zabawa była przednia, a pozwoliła ona w ciągu 100 minut poznać – fakt, że pobieżnie –  ponadczasowe utwory Szekspira, np. „Romea i Julię”, „Tytusa Andronikusa”, „Juliusza Cezara”, „Hamleta” i wiele, wiele innych, jakoże spod pióra  geniusza ze Stratfordu wyszło, nie licząc dwóch poematów i sonetów, 37 dramatów. Gwarantem dobrej zabawy, obok tekstów, były różnorodna muzyka, taniec, niebanalna scenografia  i ogromne umiejętności aktorskie Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Jacka Zdrojewskiego. [A. T.

              

             

        • Nowy numer "Obiektywu" juz jest!!!
          • Nowy numer "Obiektywu" juz jest!!!

          • Zapraszamy do lektury najnowszego, specjalnego numeru naszego periodyku "Obiektyw". Dostepny jest w wersji on-line na stronie internernetowej oraz w wersji papierowej w szkolnej bibliotece. 

            Polecamy i życzymy miłej lektury!!!

        • Konkurs biblioteczny w klasach II b i II c
          • Konkurs biblioteczny w klasach II b i II c

          • W piątek, 16 XI, aż 39 drugoklasistów, uczniów II b i II c, wzięłoudział w konkursie bibliotecznym, którego tytuł brzmiał wielce oryginalnie: DUDEKÓWNA  SZŁA  Z  PANEM  PIÓRO.

        • Zajęcia w Czytelnii Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego
          • Zajęcia w Czytelnii Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego

          • 15 XI uczniowie kl. III b pod opieką nauczyciela historii i szkolnego
            bibliotekarza odwiedzili Czytelnię Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie mieli możliwość posłuchania ciekawej prelekcji na temat bibliotek w polskich i zagranicznych filmach popartej multimedialną prezentacją przygotowanej przez Marcina Pierzchlińskiego,pracownika tejże placówki.
        • Konkurs biblioteczny w klasie III a
          • Konkurs biblioteczny w klasie III a


          • W środę,14 XI, dziewiętnaścioro uczennic i uczniów z kl. III a pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie szkolnego bibliotekarza i wzięło udział w konkursie bibliotecznym dla trzecioklasistów: "Zamek w zamku", w którym w ciągu 45 min. zmierzyć się trzeba było z dziesięcioma zadaniami i ... nie dać się wpuścić w maliny.
        • Zebranie z rodzicami 14 listopada 2018 r.
          • Zebranie z rodzicami 14 listopada 2018 r.

          • Zapraszamy rodziców na zebranie w dniu 14 listopada o godz. 16.30. 

            Część pierwsza zebrania to spotkania z wychowawcami, część druga to spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

            Cele spotkania to omówienie bieżacych ocen, frekwencji i wydarzeń z życia szkoły.

            Serdecznie zapraszamy smileysmiley

        • WYNIKI KONKUSU BIBLIOTECZNYEGO  DLA  KLAS  PIERWSZYCH:  HUMANISTYCZNY „GROCH  Z  KAPUSTĄ”
          • WYNIKI KONKUSU BIBLIOTECZNYEGO DLA KLAS PIERWSZYCH: HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ”

          • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas pierwszych konkurs biblioteczny: Humanistyczny „groch z kapustą”. Przystąpiło do niego 49 osób, które za wyjątkiem jednego ucznia z I a, pracowali   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np. : dokończyć przysłowia oraz wybrane wyjaśnić – napisać, co znaczą i od czego pochodzą; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”, a także polskich królów i książęta na podstawie żartobliwych portretów wykonanych wyłącznie na podstawie ich przydomków; wyjaśnić podane hasła typu „beka”, „lansik”, „trybić”.
  • Aktualności

    • Kontakt

      • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
      • stacjonarny: 94 312-23-31 komórkowy: 519 849 355
      • ul. Grunwaldzka 46 78-200 Białogard Poland
      • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
      • ePUAP /LO_Bialogard/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych