Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich 26.04.2019 r..
Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich 26.04.2019 r.
Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut
W czwartek, 11 IV, ponad dwudziestoosobowa grupa naszych licealistów – teatromanów z wielką przyjemnością obejrzała w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka zatytułowany „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, w którym wystąpiła plejada znanych, lubianych i cenionych koszalińskich aktorów z Żanettą Gruszczyńską – Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Jackiem Zdrojewskim na czele. Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni ‘’ (1978) nagrodzonym w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI . O jego aktualności może świadczyć fakt, że mimo upływu lat nadal jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie zdecydowali się na adaptację filmowego scenariusza lub usilnego szukania współczesnych analogii. Historia aktorów pracujących w prowincjonalnym teatrze, którzy pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie’’ Stanisława Wyspiańskiego, stanowi przyczynek do rozważań o życiu aktorów w Koszalinie w 2018 roku. Sztuka jest momentami gorzką komedią, zbiorowym portretem aktorów, którzy zmagają się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów, częstą zmianą reżyserów, a co za tym idzie, nowymi nadziejami. Jest to spektakl nie tylko o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, bo dotyka też sfery życia prywatnego artystów, mówi o ich pasjach, marzeniach, miłości do teatru i sensie życia. Jest próbą odpowiedzi na szereg pytań, np. co ich przygnało do Koszalina; skąd się wzięli właśnie w tym, a nie innym tetrze; czy są szczęśliwi; dlaczego biorą chałtury; czy chcą stąd uciec, a może jeszcze na coś czekają?
Spektakl wart był obejrzenia, stąd polecają go uczniowie kl. I a i III a oraz Anna Traczyk, organizatorka wyjazdu do BTD.
Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”
2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach nt. „Procedur Niebieskiej Karty” prowadzonych przez panią Kingę Plucińska-Gudełajską z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.
Młodzież zapoznana została z pojęciem przemocy, jej rodzajami, omówiono procedurę uruchomienia „Niebieskiej Karty”, poinformowano kto jest uprawniony do jej zakładania, do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji występowania przemocy w rodzinie, na czym polega praca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczniowie zapoznali się ze wzorem „Niebieskiej Karty”.
Młodzież skorzystała z okazji obecności funkcjonariusza Policji w szkole i zadawała pytania dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.
1 marca – szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
1 marca – szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego
2-3 marca – udział W. Zwiranowskiego w 50 Olimpiadzie języka rosyjskiego – etap okręgowy
4 marca – konkurs Ekoplaneta
12 marca – konkurs historyczny „Krąg”
14 marca – szkolny konkurs matematyczny „Dzień liczby PI”
18 marca – I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
20 marca – udział delegacji naszej szkoły w warsztatach w Urzędzie Miasta „Demokracja
w praktyce”21 marca – Dzień wiosny na sportowo
22 marca – warsztaty historyczne prowadzone przez przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha, wręczenie wyróżnień za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych dla uczniów Hanny Drewnowskiej i Jakuba Filipskiego
25 marca – II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
22, 25, 26 marca – warsztaty „Poznaj, zrozum, zaakceptuj AUTYZM” prowadzone przez panią Annę Pius
27 marca – III Piknik Młodych Naukowców
28 marca – spotkanie z lekarzem panią Beatą Sielewicz w ramach zajęć zawodoznawczych
III Piknik Mlodych Naukowców
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III Piknik Mlodych Naukowców.
Warsztaty "Demokracja w praktyce"
20 marca w Urzędzie Miasta Białogard odbyły się warsztaty „Demokracja w praktyce”, w których wzięła udział delegacja naszego LO.
Uczniowie w ramach warsztatów analizowali prawa i wolności obywatelskie zawarte w Konstytucji RP z 1997 roku. W czasie warsztatów mówiono o wartości konstytucji jako ustawy zasadniczej. Młodzież miała również możliwość spotkać się z Panią Burmistrz Białogardu Emilią Bury i porozmawiać na temat aktywności obywatelskiej oraz oczekiwań młodego pokolenia wobec władz naszego miasta.
Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną
W dniu 22 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha z rodziną.
Na początku spotkania płk ZPRP Tomasz Kocent zaprezentował działalność związku w naszym regionie. Następnie dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych. Otrzymali je Hania Drewnowska i Kuba Filipski Gratulujemy !
W następnej części spotkania Pan Ronald Werelich opowiedział o swoim bohaterskim krewnym.
W spotkaniu wzięli udział również uczniowie ZSP w Białogardzie wraz z opiekunami, którym dziękujemy za przybycie.
VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
W dniu 18 marca odbył się I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasze LO
Nagrody ufundował Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto, który objął Patronat nad konkursem (Dziękujemy )
Konkurs jest ujęty w wykazie konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.
Wyniki I etapu będą znane w najbliższą środę i przesłane do szkół.
Najlepsi spotkają się z komisją konkursową w II etapie (ustnym) w poniedziałek 25 marca
Dzień liczby Pi
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień liczby Pi.
Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.
W piątek, 1 III, odbył się Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego, w którym udział wzięło 13 uczniów z klas drugich. Co łączy tę piętnastkę? W ciągu 90 minut indywidualnie lub w parach rozwiązywano 18 zadań o różnej trudności pod względem leksykalnym, ortograficznym i gramatycznym. Na wyniki trzeba odrobinę poczekać... [A. T.]
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w lutym 2019 r.
13 lutego – wyjazd klasy II b do BTD w Koszalinie
14 lutego – wyjście uczniów do CKiSE w ramach programu KinoSzkoła
Wyniki konkursu fotograficznego pt. „Zimowy pejzaż”
Wyniki konkursu fotograficznego pt. „Zimowy pejzaż”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.
Konkurs został rozstrzygnięty 18 lutego 2019 r.
Komisja powołana przez Pana Dyrektora szkoły Daniela Glinkę, dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców:I miejsce - Władysław Zwiranowski (III a)
II miejsce - Katarzyna Podgórzańska (I b)
III miejsce - Justyna Pastuch (II b)Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!
Wyjazd klasy II b do BTD w Koszalinie
Środowe przedpołudnie (13 lutego) uczniowie z klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Musiał i bibliotekarką Panią Anną Traczyk spędzili nie w szkole, ale w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, gdzie mieli przyjemność obejrzeć „Dzieła wszystkie Szekspira”, oczywiście, w nieco skróconej wersji, bo jak można w ciągu ok. 100 minut zaprezentować to wszystko, co Szekspir zdołał napisać: kroniki, komedie, poematy, sonety, tragedie, które zapewniły mu sławę, majątek, tytuł szlachecki oraz miejsce w panteonie twórców czytanych i wystawianych do dziś. Na adaptację jego dzieł podaną w lekkiej przezabawnej formie, która nie została pozbawiona refleksji na temat życia, miłości, zdrady i przyjaźni, złożyły się obok genialnych tekstów, muzyka, taniec, ciekawa scenografia i duże umiejętności koszalińskich aktorów: Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Jacka Zdrojewskiego. Spektakl rozpoczął się od „Romea i Julii”, a zakończył „Hamletem”.
Warto było skorzystać z zaproszenia BTD
SPOSÓB NA ZŁOŚĆ - WARSZTATY DLA RODZICÓW
Rodzicu!
Jeśli interesuje Cię:
jaką rolę spełnia złość,
jakie potrzeby kryją się pod złością,
jakie myśli towarzyszą złości,
jak nie zarażać się złością,
jak wspierać dziecko i siebie w sytuacjach napięcia emocjonalnego,
to
zajęcia są dla Ciebie!
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Białogardzieserdecznie zaprasza na warsztat:
„SPOSÓB NA ZŁOŚĆ”
28 lutego 2019 r. (czwartek)
godz. 17:00
gabinet nr 3 (parter)
Prowadzące: Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog
Anna Politowska-Kowal – pedagog
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie