W poniedziałkowe przedpołudnie, 23 IX, uczniów klasy I b spotkała miła niespodzianka: pod opieką p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza i p. Artura Knapa, nauczyciela historii i wos-u, udali się oni do Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie mieli możliwość zapoznać się z propozycjami w/w placówki oferowanej mieszkańcom Białogardu, w tym, oczywiście, młodzieży. Prezentacji dokonał prowadzący Czytelnię p. Marcin Pierzchliński. [A.T.]
Zajęcia klasy I b w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcą tworzyć nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019 / 2020, aby zgłaszali kandydatury do pedagoga szkolnego p. Sabiny Derewońko, najpóźniej do dnia 30.09.2019 r.
1. Wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego odbędą się 07.10.2019 r.
2. Kampania wyborcza będzie trwała od 30.09 do 04.10.2019 r.
3. Cisza przedwyborcza obowiązuje w dniu 06 10.2019 r.
4. Ordynacja wyborcza regulująca tryb i zasady wyboru przewodniczącego i członków Samorządu Uczniowskiego znajduje się do wglądu u pedagoga szkolnego.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
mgr Sabina Derewońko
mgr Monika Niewińska-Sęk
Konkurs Biblioteczny w klasie III c
13 IX odbył się pierwszy konkurs biblioteczny z przewidzianych na bieżący rok szkolny. Jako pierwsi przystąpili do niego uczniowie klasy III c. O palmę pierwszeństwa walczyło 16 osób, które w ciągu 45 minut, w parach, „rozpracowywało” 10 zadań, z których niektóre należało traktować z przymrużeniem oka. [A. T.]
Rozpoczęcie roku szkolnego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.
10
Wykaz podręczników
Egzaminy poprawkowe
Terminy egzaminów poprawkowych:
- 26 sierpnia 2019 r.(poniedziałek), godz. 9.00 s. 108 - język angielski, język polski
- 27 sierpnia 2019 r.(wtorek), godz. 13.00 s. 115 - chemia, historia
- 28 sierpnia 2019 r.(środa), godz. 09.00 s. 108 - matematyka
Uwaga:
Po części pisemnej egzaminu poprawkowego, rozpocznie się część ustna.
Zakończenie roku szkolnego klas I-II
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego klas I-II.
20
Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy
- 2
23 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Miejskiej Akcji Profilaktycznej, czyli biegu patrolowym pt. „Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy".
Akcję zorganizował Zespół doradczy ds. przeciwdziałania narkomanii w Białogardzie, do którego należy pedagog szkolny Pani Sabina Derewońko.
Licealiści wraz z opiekunami, Panią Elwirą Medzińską i Panią Moniką Niewińską-Sęk, przeszli trasę około 7 km wykonując po drodze zadania, za które zdobywali punkty. Rywalizacja odbywała się pomiędzy przedstawicielami wszystkich białogardzkich szkół. Uczniowie mierzyli się m. in. z rozwijaniem i zwijaniem węża strażackiego na czas, rozwiązywaniem rebusów czy zadań profilaktycznych, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniem z łuku oraz zabawą integracyjną z chustą animacyjną. Po podsumowaniu wyników licealiści uplasowali się na 3 pozycji. Trasa zakończyła się na strzelnicy w Zwinisławiu, gdzie uczniowie po wyczerpującym marszu mogli spożyć przygotowany dla Nich poczęstunek.
Rozstrzygnięto również konkurs na plakat pt. „Profilaktyka uzależnień i przemocy". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Zuzanna Amarowicz z klasy II b zajęła I miejsce, a Wiktoria Kijewska z klasy I b wywalczyła II miejsce. Fundatorem nagród jest Burmistrz Miasta Białogard. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom:)
Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolnego czasu jest świetną alternatywą dla używek i przypadła do gustu młodzieży
Idea oddawania krwi
W kwietniu i maju uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach terenowych w Punkcie Krwiodawstwa w Białogardzie.
Pani Beata Sosnowska przedstawiła licealistom idee oddawania krwi, zasady funkcjonowania placówki oraz etapy poboru krwi.
Dziękujemy Pani Beacie za rzetelne przedstawienie tematu. Mamy nadzieję, że niektórzy pełnoletni już uczniowie naszej szkoły podejmą świadome decyzje i staną się dawcami krwi dla potrzebujących.
NASZ TEGOROCZNY TYDZIEŃ BIBLIOTEK
Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek , ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy, która odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i trwają do 15 maja.
Konkurs Biblioteczny
- Tydzień Bibliotek stanowi doskonałą okazję, aby wszystkim licealistom przypomniała o sobie szkolna biblioteka. W tym roku - w formie konkursu bibliotecznego przygotowanego przez szkolnego bibliotekarza, który do zdrowego współzawodnictwa zaprosił wszystkich pierwszo- i drugoklasistów. Już wzięli w nim udział uczniowie z II a i I a, co ukazuje mini-fotoreportaż.
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w kwietniu 2019
1 kwietnia – zajęcia klasy II c w Punkcie Krwiodawstwa
2 kwietnia – zajęcia w klasie I a nt. Niebieskiej Karty
5 kwietnia – wyjazd uczniów z klas I b, II c, III b na zajęcia z języka angielskiego na Politechnikę Koszalińską
8 kwietnia – zajęcia klasy I a w Punkcie Krwiodawstwa
10 kwietnia – udział delegacji naszej szkoły w sesji popularno-naukowej w Delegaturze Kuratorium w Koszalinie
11 kwietnia – zajęcia klasy II b w Punkcie Krwiodawstwa
11 kwietnia – wyjazd klasy I a do BTD w Koszalinie
26 kwietnia – zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich
29 kwietnia – konkurs biblioteczny w klasie II a w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek
Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich 26.04.2019 r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich 26.04.2019 r..
Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut
W czwartek, 11 IV, ponad dwudziestoosobowa grupa naszych licealistów – teatromanów z wielką przyjemnością obejrzała w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka zatytułowany „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, w którym wystąpiła plejada znanych, lubianych i cenionych koszalińskich aktorów z Żanettą Gruszczyńską – Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Jackiem Zdrojewskim na czele. Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni ‘’ (1978) nagrodzonym w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI . O jego aktualności może świadczyć fakt, że mimo upływu lat nadal jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie zdecydowali się na adaptację filmowego scenariusza lub usilnego szukania współczesnych analogii. Historia aktorów pracujących w prowincjonalnym teatrze, którzy pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie’’ Stanisława Wyspiańskiego, stanowi przyczynek do rozważań o życiu aktorów w Koszalinie w 2018 roku. Sztuka jest momentami gorzką komedią, zbiorowym portretem aktorów, którzy zmagają się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów, częstą zmianą reżyserów, a co za tym idzie, nowymi nadziejami. Jest to spektakl nie tylko o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, bo dotyka też sfery życia prywatnego artystów, mówi o ich pasjach, marzeniach, miłości do teatru i sensie życia. Jest próbą odpowiedzi na szereg pytań, np. co ich przygnało do Koszalina; skąd się wzięli właśnie w tym, a nie innym tetrze; czy są szczęśliwi; dlaczego biorą chałtury; czy chcą stąd uciec, a może jeszcze na coś czekają?
Spektakl wart był obejrzenia, stąd polecają go uczniowie kl. I a i III a oraz Anna Traczyk, organizatorka wyjazdu do BTD.
Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”
2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach nt. „Procedur Niebieskiej Karty” prowadzonych przez panią Kingę Plucińska-Gudełajską z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.
Młodzież zapoznana została z pojęciem przemocy, jej rodzajami, omówiono procedurę uruchomienia „Niebieskiej Karty”, poinformowano kto jest uprawniony do jej zakładania, do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji występowania przemocy w rodzinie, na czym polega praca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczniowie zapoznali się ze wzorem „Niebieskiej Karty”.
Młodzież skorzystała z okazji obecności funkcjonariusza Policji w szkole i zadawała pytania dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie