Bibliotekarz zwraca się z prośbą o zwrot książek wypożyczonych ze szkolnej biblioteki najpóżniej 15 VI 2015 r. (poniedziałek). Gdyby ktoś nie był pewien, czy i ile książek powinien oddać, inormacji może zasięgnąć przychodząc do biblioteki.
Zwrot książek
Czas, gdy kwitną kasztany...
Czas, gdy kwitną kasztany
Już od ponad stu lat kolejne roczniki polskiej młodzieży przystępują do egzaminu maturalnego, który jest też nazywany egzaminem dojrzałości. Jak przy okazji każdego egzaminu, towarzyszy mu pewna doza lęku, ale i uczucie radości, bo oto kończy się szkoła, a tym samym jakiś etap w życiu, a zaczyna się coś nowego. Moment ten przeżywają nie tylko zdający i ich rodzina oraz przyjaciele, ale i nauczyciele.Formuła tego egzaminu ulegała wielokrotnie zmianom, które dotyczyły doboru przedmiotów, sposobu pytania, tematów i form prac, zakresu wymagań. Egzamin maturalny w Polsce, podobnie jak w całej Europie, ma potwierdzić dojrzałość intelektualną abiturientów do funkcjonowania w społeczeństwie osób dorosłych, a także do podjęcia studiów wyższych. Dokumentem państwowym, który potwierdza ową dojrzałość urzędowo jest świadectwo dojrzałości. Przed obecnie funkcjonującą formułą MEN postawił 5 celów:
1. Porównywalna ocena wiedzy i umiejętności absolwentów szkół ponadpodstawowych, która będzie miała wpływ na politykę edukacyjną państwa.
2. Wzmocnienie motywacji uczniów do odpowiedzialnego uczenia się w związku z planowanym uznaniem wyników egzaminów maturalnych przy przejściu na kolejne etapy kształcenia .
3. Poznanie stanu wiedzy i umiejętności absolwentów dla doskonalenia polityki edukacyjnej państwa.
4. Spowodowanie zmian w sposobach uczenia się i nauczania.
5. Stworzenie sytuacji, w której wyższe uczelnie będą skłonne zastąpić egzaminy wstępne wynikami z egzaminów maturalnych.
Na ile te cele w wymiarze ogólnopolskim udało się osiągnąć, każdy zainteresowany tym tematem może ocenić sam. A jakie wyniki maturalne uzyskali nasi uczniowie w roku szkolnym 2013/14?
Do egzaminu maturalnego w maju 2014 roku po raz pierwszy przystąpiło 96 maturzystów. Ponad 30 % punktów ze wszystkich obowiązkowych egzaminów uzyskało 89,5 % zdających. Natomiast średnia krajowa wyniosła 82 %, przy czym w liceach ogólnokształcących - 89 %. W grupie przedmiotów obowiązkowych – język polski, matematyka, język obcy nowożytny - najwyższą (wynoszącą aż 100 %) zdawalnością pochwalić się mogą ustny język polski oraz pisemny język niemiecki. Z przedmiotów dodatkowych najlepsze wyniki na poziomie podstawowym uczniowie uzyskali z następujących zajęć edukacyjnych :
-informatyka (12,91 punktu procentowego powyżej średniej województwa),
- język niemiecki (3,2 punktu procentowego powyżej średniej województwa),
- geografia (1,8 punktu procentowego powyżej średniej województwa),
a na poziomie rozszerzonym: - język niemiecki (26 punktów procentowych powyżej średniej województwa),
- język polski (5,7 punktu procentowego powyżej średniej województwa).
Porównując zdawalność i średnie wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły, przez uczniów w województwie i okręgu, nasi licealiści szczególnie korzystnie wypadli na egzaminach z takich oto przedmiotów:
POZIOM PODSTAWOWY
NAZWA PRZEDMIOTU
SZKOŁA
WOJEWÓDZTWO
OKRĘG
Fizyka i astronomia
42
41,23
37,89
Geografia
48,5
46,66
46,21
Historia
70
48,48
47,37
Informatyka
53,33
40,48
41,92
Wiedza o społeczeństwie
47,9
46,1
46,67
POZIOM ROZSZERZONY
Geografia
55
53,89
51,03
Biorąc pod uwagę powyższe dane, nie można się dziwić, że NASI ABSOLWENCI są pożądani przez wiele polskich liczących się uczelni jako ich studenci. Przed NASZYMI ABSOLWENTAMI stoją otworem drzwi wszystkich uniwersytetów, politechnik oraz akademii i dlatego studiują oni w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Koszalinie i Słupsku. To czego nauczyli się w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. BOGUSŁAWA X w BIAŁOGARDZIE, stanowi doskonałą podstawę dalszego kształcenia na różnych uczelniach, na których zdecydowali się kontynuować naukę, np. Akademii Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, na różnych kierunkach, np. prawie, ekonomii, ochronie środowiska, pedagogice… .
A jest to możliwe dzięki wytężonej pracy uczniów, zainteresowaniu rodziców postępami w nauce swoich dzieci i współpracy ze szkołą, poważnego traktowania swoich obowiązków przez nauczycieli zatrudnionych w placówce oraz panującej w niej przyjaznej atmosferze, która sprzyja młodzieży i jej pełnemu rozwojowi.
Anna Traczyk
Dziady w naszej szkole...
We wtorkowe przedpołudnie, 26 V, dziesięcioro uczniów z klas drugich: Bartek Bońkowski, Daria Karczewska, Karolina Kaszewska, Ola Krawczyńska, Karolina Masłowska, Ola Połubińska, Damian Szymczuk, Jula Różyńska, Dominika Skowrońska i Michał Wedman wraz z zaproszonymi drugoklasistami z białogardzkiego Gimnazjum nr 1 miało możliwość wcielić się w postacie z dramatu Adama Mickiewicza.
Wspólne czytanie ''Dziadów'' cz. II, projekt biblioteczny będący pomysłem szkolnego bibliotekarza, pokazało, że jest możliwe zbliżeniu dwu społeczności uczniowskich - licealnej i gimnazjalnej, jeśli stworzy im się taką możliwość, jaką niewątpliwie było owo wspólne czytanie. Na wstępie Karolina Kaszewska i Ola Połubińska podały informację na temat obrzędu dziadów. Potem rozpoczęło się czytanie utworu. Pewne partie tekstu czytane były chórem, inne przez poszczególne osoby. Rolę Guślarza wziął na siebie Bartek Bońkowski, Starca - Michał Wedman, a Aniołka - Daria Karczewska. Natomiast Głosem (Widmem), Dziewczyną, Krukiem i Sową byli Adrianna Chrzanowska, Dawid Ligocki, Ewelina Pogorełow - Tamancew i Katarzyna Ratowska. Kolejnym punktem w programie spotkania był quiz dotyczący dziadów i "Dziadów '' cz. II. Przeprowadziły go Jula Różyńska i Dominika Skowrońska. Drogą losowania utworzonych zostało sześć mieszanych trzyosobowych drużyn, z których każda musiała udzielić odpowiedzi na pięć pytań. Gdy okazało się, że aż trzy zespoły zdobyły po 5 punktów, przeprowadzono dogrywkę, w której w maksymalnie 10 zdaniach należało uzasadnić aktualność przesłania "Dziadów'' cz. II w XXI wieku. Ostatecznie I miejsce zdobyli Karolina Masłowska, Aniela Szkałuba i Bartłomiej Szymajda; II - Ola Krawczyńska, Dawid Ligocki i Ola Połubińska, a III - Weronika Bombrych, Jakub Kozieł i Mateusz Ozimkowski. Laureaci zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami i książkami, a wszyscy bez wyjątku otrzymali coś słodkiego "na ząb''. W czasie krótkiej przerwy można było wypić herbatę i poczęstować się słodyczami. [A.T.]
Projekt biblioteczny "Wspólne czytanie Dziadów"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt biblioteczny "Wspólne czytanie Dziadów".
Dzień Otwarty w LO
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Otwarty w LO.
Powiatowa Sesja Naukowa "Połączeni pamięcią"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowa Sesja Naukowa "Połączeni pamięcią".
COŚ SIĘ SKOŃCZYŁO, ABY MOGŁO ZACZĄĆ SIĘ COŚ: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE PRZEZ UCZNIÓW KLAS TRZECICH
W piątkowe przedpołudnie, 24 IV, sala kinowa białogardzkiego Centrum Kultury i Spotkań Europejskich pękała w szwach: wypełniła się uczniami klas trzecich LO i ich rodzicami oraz drugo – i pierwszoklasistami. Obecni też byli nauczyciele pracujący w liceum, a także zaproszeni goście ze Starostwa Powiatowego w Białogardzie – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Promocji Ewa Popławska i podinspektor ds. oświaty Małgorzata Mierzejewska oraz przewodniczący Rady Rodziców Artur Klimowicz.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru przez chorążego Rafała Wasickiego w asyście Darii Karczewskiej i Sylwii Nosowicz. Po odśpiewaniu hymnu państwowego gości, a przede wszystkim bohaterów dnia – trzecioklasistów - powitała i przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły Alicja Flis. Krótkie przemówienia wygłosili również E. Popławska i A. Klimowicz. We wszystkich dużo było ciepłych i wzruszających słów, podziękowań i życzeń. Po tej części, która trwała niedługo, nastąpiło, poprzedzające tę najbardziej oczekiwaną, jaką jest rozdanie świadectw ukończenia nauki w szkole, wręczenie nagród. Najbardziej prestiżową z przyznawanych w naszej szkole jest nagroda im. Księcia Bogusława X. Jest ona przyznawana każdego roku absolwentowi klasy III, który w trzyletnim cyklu kształcenia osiągnął najwyższą średnią ocen w szkole oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Nagroda ma formę pieniężną, a funduje ją Rada Rodziców. W tym roku nagrodą tą została uhonorowana Zuzanna Bonalska (III a), która osiągnęła średnią ocen 5,19. Następnie na scenę zostali zaproszeni Zuzanna Bonalska, Gerard Siudowski (średnia ocen 5,17), Natalia Kacprowicz (5,06) i Jowita Przybysz (5,0), którzy zostali nagrodzeni nagrodą Primus Inter Pares. Otrzymują ją ci licealiści, którzy w trzyletnim cyklu kształcenia uzyskali średnią ocen co najmniej bardzo dobrą i bardzo dobrą ocenę z zachowania. Na wniosek Dyrektora Liceum, Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego uczniom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły i społeczności lokalnej od kilku już lat przyznawana jest nagroda „Uścisk Dłoni‘’. Tegoroczni laureaci tej nagrody to Paula Markowska, Monika Spychalska, Dominika Kolicka, Edyta Grodek i Zuzanna Bonalska - III a; Piotr Furtak, Karol Białomyzy, Dominika Komar i Martyna Kużmińska – III b; Kinga Nowak, Dorota Kozieł, Klaudia Karpińska i Dagmara Siamro – III c; Hubert Ciechanowicz – III d; Makary Pluciński, Paula Czyż, Monika Piątek i Daria Lampka – III e.
Kolejnymi nagrodzonymi byli ci, którzy w trzyletnim cyklu kształcenia osiągnęli co najmniej średnią ocen 4,75 i ocenę bardzo dobrą z zachowania. Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe wręczone zostały Zuzannie Bonalskiej (5,19), Pauli Markowskiej (4,75) – III a; Natalii Kacprowicz (5,06), Jowicie Przybysz (5,0), Marioli Miszczak (4,82), Karolowi Białomyzemu (4,76), Natalii Cyparskiej (4,76), Dominice Komar (4,76) – III b; Patrycji Bielan (4,9), Adrianie Jaśkowskiej (4,8) – III c; Gerardowi Siudowskiemu (5,17) – III d; Pauli Czyż (4,88) – Wśród trzecioklasistów wielu zasłużyło na nagrody sportowe, albowiem w ciągu trzech lat nauki z sukcesami reprezentowali szkołę w zawodach sportowych na różnych szczeblach: międzyszkolnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. W piłce siatkowej na wyróżnienie zasłużyli: Adrianna Marszał, Beata Szczygielska, Adrianna Gwizdka, Alicja Każmierczak, Adrian Zawiślak, Marek Nydza i Kacper Matkowski; w piłce koszykowej – Natalia Krenca; w piłce nożnej – Kinga Nowak, Dorota Kozieł, Łukasz Chwistek; w piłce ręcznej – Maciej Kurczewski, Łukasz Tomczak, Mateusz Woronko; w strzelectwie sportowym – Makary Pluciński. Atmosfera panująca w naszej szkole sprzyja rozwijaniu swoich pasji oraz angażowaniu się w codzienne życie szkoły. Został zauważony i doceniony oraz nagrodzony trud następujących uczennic: Moniki Spychalskiej – redaktor naczelnej szkolnej gazetki „Obiektyw‘’; Zuzanny Bonalskiej – za osiągnięcia w dziedzinie historii: V m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim w roku szkolnym 2013/14, IV m. w okręgowym etapie XLI(41) Olimpiady Historycznej w roku szkolnym 2014/15; Natalii Kacprowicz – za osiągnięcia w dziedzinie historii: IV m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim w roku szkolnym 2013/14, zakwalifikowanie się do pisemnej części XLI(41) Olimpiady Historycznej w roku szkolnym 2014/15 w okręgowym etapie; Natalii Krency – za wszechstronny rozwój w sporcie i udział we wszystkich zawodach sportowych. Wśród nagrodzonych znalazły się też Natalia Cyparska i Klaudia Karpińska, które w ciągu trzech lat nauki w szkole opuściły tak niewiele godzin lekcyjnych, że ich frekwencja za w/w okres wyniosła 99 %. Wszyscy wyżej wymienieni wpisali się do księgi pamiątkowej, tzw. Złotej Księgi. Czas uroczystości swoim śpiewem umilały Anna Dąbrowska i Karolina Masłowska (obie z klasy II a). Zebrani mieli możliwość posłuchania piosenek w języku polskim i angielskim, m.in. Czesława Niemena „Obok nas‘’ i Michała Bajora „Nie chcę więcej‘’. Nie zabrakło też pożegnania klas III przez przedstawicielkę Samorządu Szkolnego Aleksandrę Krawczyńską, a pożegnalne przemówienie w imieniu klas III wygłosiła Z. Bonalska. W tej części uroczystości był to prawie ostatni punkt programu. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami przeszli do sali balowej, gdzie zostały rozdane pozostałe świadectwa ukończenia szkoły.
Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich było doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się 23 III pod patronatem działającego w Białogardzie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych Inkubator Przedsiębiorczości. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc – Artur Laskowski (III d), Mariola Miszczak (III b) i Mateusz Zalesiak (III d) – otrzymali nagrody pieniężne zasponsorowane przez patrona konkursu, natomiast czwórka finalistów – Filip Mikołajski (III d), Magdalena Kosmowska (I c), Karolina Barcicka (III e) i Daria Klimowicz (IIc) - książki.
Dziewczętom i chłopcom gratulujemy ukończenia szkoły i otrzymania stosownego dokumentu oraz życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i dostania się na te uczelnie i kierunki, na których chcieliby studiować.
Nagrody: pieniężną, książkowe i statuetki ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy!
[A.T.]
Pożegnanie uczniów klas trzecich
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pożegnanie uczniów klas trzecich.
KOTEK, KOCICA, KOCISKO...
31 III odbył się konkurs biblioteczny dla klas drugich. Do konkursowych zmagań przystąpiły 22 osoby z II a, b i c, które w ciągu 45 minut musiały zmierzyć się z dziesięcioma zadaniami. Ich skala trudności była różna. A przeznaczone one były dla tych, którzy interesują się językiem polskim i są miłośnikami książek.
III TARGI EDUKACYJNO-ZAWODOZNAWCZE W LICEUM.
Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie,
Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Białogardziezapraszają na
III TARGI EDUKACYJNE
SZKÓŁ WYŻSZYCH I POLICEALNYCH
27 marca 2015r.
godz. 11.00-13.00
Hala sportowa
Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X w Białogardzie
ul. Grunwaldzka 46
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO
W pierwszych dniach marca nauczycielka języka rosyjskiego przygotowała kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego, do którego zaprosiła uczniów klas drugich. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Swój akces zgłosiło i udział w konkursowych zmaganiach wzięło dziesięć osób: Karolina Kaszewska, Oskar Krawczyk, Aleksandra Połubińska, Julia Różyńska, Dominika Skowrońska, Michał Wedman, Małgorzata Czajkowska, Daria Karczewska, Daria Klimowicz i Michał Margoś. Przed nimi było 9 różnorodnych zadań, na których wykonanie mieli 45 minut. Konkursowicze układali opowiadanie z rozsypanych zdań; porządkowali wyrazy w zależności od rodzaju; uzupełniali łańcuszki wyrazów; w łańcuszkach liter znajdowali wyrazy; w dialogu uzupełniali brakujące litery; w zdaniach dopisywali brakujące wyrazy; kończyli zdania. Musieli też wykazać się znajomością alfabetu i leksyki na temat żywności. O wysokim poziomie prezentowanym przez uczestników konkursu świadczyć może fakt, że najlepsza para (praca odbywała się w parach) – K. Kaszewska i A. Połubińska (obie z klasy II a)- zdobyła 96 % punktów, a kolejne – „deptały im po piętach‘’.
Konkurs odbył się w najbardziej klimatycznym pomieszczeniu szkoły, które na ten czas zyskało okolicznościową dekorację, na którą złożyły się m.in. samowar, matrioszki, miniatury flag Rosji. W czasie sprawdzania prac przez komisję konkursową, dziewczęta i chłopcy mieli łakociowo – herbaciano/kawową przerwę, w czasie której słuchali muzycznych przebojów popularnych rosyjskich wykonawców, np. Nikołaja Baskowa i Nadieżdy Kadyszewoj. Doceniony został wysiłek wszystkich biorących udział w konkursie: każdy uczestnik otrzymał czekoladę i książkę. Czekolady zostały zakupione dzięki przychylności Rady Rodziców, natomiast książki pozyskała od sponsorów rusycystka.
Techniczne wsparcie okazał nauczycielce Kamil Iwan, uczeń klasy II a.
*****
Gratuluję Karolinie, Oskarowi, Oli, Julce, Dominice, Michałom, Małgosi i Dariom dobrej znajomości podstaw języka rosyjskiego i osiągniętych przez nich wyników, które można uznać za sukces, dziękuję też Kamilowi za pomoc.
Anna Traczyk
8 Marca-Dzień Kobiet :)
Z okazji Dnia Kobiet chcielibyśmy złożyć wszystkim Paniom i koleżankom serdeczne życzenia szczęścia, radości, zdrowia. Niech na Waszych Twarzach zawsze towarzyszy uśmiech a kolejny dzień niech stwarza niepowtarzalną okazję do zadowolenia z życia.
Przedstawiciele Samorządu Szkolnego.
XIII EDYCJA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA GIMNAZJALISTÓW
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X w Białogardzie zaprasza uczniów klas III gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursach przedmiotowych, które odbywać się będą od 9.03.2015-20.03.2015r. Celem konkursów jest wyłonienie zdolnych, twórczych i aktywnych uczniów szkół gimnazjalnych o szerokiej wiedzy i zainteresowaniach. Laureaci będą nagradzani dodatkowymi punktami uwzględnianymi podczas rekrutacji do naszego liceum: I miejsce-30 punktów, II miejsce-25 punktów, III miejsce-20 punktów.
Harmonogram: Godzina 13.00, sala nr 108-parter
09.03.2015r.- Informatyka-sala nr 204-I piętro.
10.03.2015r.- Fizyka
11.03.2015r.- Matematyka
12.03.2015r.- Język angielski
13.03.2015r.- Geografia
16.03.2015r.- Języka niemiecki
17.03.2015r.- Historia
18.03.2015r.- Biologia
19.03.2015r.- Język polski
20.03.2015r.- Chemia
Rekrutacja do LO 2015/2016
Zapraszamy do pobierania dokumentacji niezbętnej w procesie rekrutacji do Liceum w roku szkolnym 2015/2016:
Zuzanna i historia
Od wielu już lat nasi uczniowie biorą udział w cieszącej się wysoką renomą organizowanej od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne przedmiotowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej. Z Komitetem Głównym OH współpracuje m.in. Instytut Pamięci Narodowej. To trzystopniowe współzawodnictwo wyłania szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapach jest dla ich uczestników okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami oraz umożliwia spotkanie innych pasjonatów, sprawdzenie swojej wiedzy, zdobycie cennych nagród, a także otwiera drogę na wymarzone studia. Stąd olimpiada ta niezmiennie przyciąga najlepszych miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Do takich właśnie osób należy Zuzanna Bonalska (z klasy III a o profilu psychologiczno - pedagogicznym ), która rozwija swoją historyczną pasję pod kierunkiem nauczyciela historii Artura Knapa . Uczennica zajęła IV miejsce w XLI Olimpiadzie Historycznej w etapie okręgowym w Szczecinie. Jest to bezsprzecznie ogromny sukces, jeśli weżmie się pod uwagę dużą konkurencję: w etapie tym brało udział 26 uczestników wyłonionych z całego województwa zachodniopomorskiego.
Na etapie szkolnym należało napisać pracę badawczą na jeden z siedmiu zaproponowanych tematów. W pracy trzeba było wykorzystać lektury historyczne: monografie naukowe i popularnonaukowe, artykuły z naukowych i popularnonaukowych czasopism historycznych oraz dołączyć bibliografię. Praca pisemna powinna była wykazać umiejętność samodzielnego gromadzenia informacji, analizy źródeł oraz konstruowania dłuższej wypowiedzi, a także samodzielnej oceny problemu, a w zakresie wiadomości – znajomość różnych relacji i ocen historiografii.
Zuzanna zdecydowała się na temat 6 z zakresu historii parlamentaryzmu w Polsce: Przywileje szlacheckie a rozwój parlamentaryzmu polskiego od XIV do XVI wieku. Na kolejnym etapie, okręgowym, również podjęła się napisania pracy badawczej na temat: Blaski i cienie parlamentaryzmu II Rzeczypospolitej.
A co o samej sobie chciałaby powiedzieć Zuzia?
– Moją największą pasją jest historia. Interesuję się wiekiem dwudziestym, zwłaszcza latami 1944-1989. Tematem mojej specjalizacji na Olimpiadzie Historycznej była historia parlamentaryzmu. Oscyluje on między historią konstytucyjną, a prawem i ściśle wiąże się z moimi planami edukacyjnymi. Za rzecz niesamowitą uważam fakt, że zainteresowania zdeterminowały moje plany na przyszłość. Cóż jeszcze? Uwielbiam klasykę literatury europejskiej oraz powojenną poezję.
***Ciesząc się z sukcesu osiągniętego przez Zuzannę, gratulujemy jej i życzymy spełnienia życiowych planów. [A. T.]
Zbiórka makulatury w 2015r. - konkurs Burmistrza Białogardu
Burmistrz Białogardu ogłasza konkurs zbioru makulatury, który trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2015r. Każda szkoła biorąca udział zostanie nagrodzona odpowiednio do zebranej ilości makulatury w kwocie nie większej niż 10 groszy za każdy zebrany kilogram. Wyniki konkursu ogłoszone będą 30 stycznia 2016r. Zainteresowani uczniowie mogą dostarczać makulaturę do szkoły-pana Jerzego Alaby lub do pedagoga szkolnego.
Poczta walentynkowa
Samorząd Uczniowski informuje, że uruchomiona została poczta walentynkowa. Jeżeli ktoś z Was chciałby przekazać walentynke, czekoladkę czy też kwiatka dla ukochanej osoby to może zgłosić się do pedagoga szkolnego najpóźniej do środy 11 lutego 2015r. Zachęcamy do dzielenia sie uczuciami....
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie