Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistow XI 2014r..
Konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistow XI 2014r.
Zbiórka zabawek, maskotek...
Członkowie Stowarzyszenia "Serce" Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz poszkodowanej w Wypadkach Drogowych w Białogardzie zwracają się z prosbą do uczniów naszego Liceum o aktywny udział w zbiórce zabawek, maskotek, rzeczy mogących wziąć udział w loterii. Zbiórka trwa do 21 listopada 2014r. Rzeczy można dostarczać do pedagoga szkolnego-pani Sabiny Derewońko oraz do pani Anny Traczyk.
Lista uczestników etapu rejonowego konursów przedmiotowych dla gimnazjalistów
Zapraszamy do pobrania:
MŁODZI ZDOLNI-konkurs
W dniu 10.10.2014r.w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie odbył się I Festiwal Talentów-Młodzi Zdolni. Szkołę naszą reprezentowali: Marta Rzepnikowska, Ewa Haik, Dominika Sobkowiak, Anna Dąbrowska, Karolona Masłowska, Kamil Tabaczyński. Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne i recytatorskie.
TO NIE ZŁUDZENIE, KSIĄŻKI ALICJI FLIS CZEKAJĄ NA CZYTELNIKA….
Do najciekawszych książek, o które w ostatnim czasie wzbogacił się nasz szkolny księgozbiór, należą niewątpliwie dwie, których autorką jest Alicja Flis. Pierwszą z nich jest pięknie wydany przez Warszawską Firmę Wydawniczą tomik poezji pt. „Nie będę przepraszać za miłość…”, który dotyka spraw ważnych dla każdego człowieka, niezależnie od wieku: miłości i oczekiwania. Ale nie tylko tych…
Najnowsze wydanie
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazetki "Obiektyw":
wrzesień/październik 2014
Kabaretowy bohater, po przebudzeniu się, żywo poderwał się z łóżka i w pośpiechu wybrał się do szkoły (jednak pamiętał, aby umyć zęby), bo uświadomił sobie, że tego dnia, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczycielom nadawane będą tytuły i wręczane nagrody. A był ich ogromnie ciekaw... Oto jakie nagrody przyznała uczniowska kapituła nauczycielom i niepedagogicznym pracownikom szkoły:
Nagrodę „Top Szefa” otrzymała pani dyrektor Alicja Flis za umiejętne panowanie nad wszystkimi uczniami w szkole.
Nagrodę „Matka Chrzestna” otrzymała pani wicedyrektor Jolanta Alaba za troskę o dobro uczniów.
Nagrodę „Misterka Frekwencji” otrzymała pani pedagog Sabina Derewońko za perfekcyjne śledzenie aktywności uczniów na lekcji.
Nagrodę „Miss Zorganizowania” otrzymała pani Anna Dziwior ze względu na to, że pilnie czuwa nad pracą uczniów.
Nagrodę „Miss Rygoru i Dyscypliny” otrzymałapani Joanna Łozicka-Szymańska za nieustanny nadzór nad wiedzą uczniów.
Nagrodę „Miss Ciętej Riposty” otrzymała pani Katarzyna Kujawa za błyskotliwe odpowiedzi na pytania uczniów.
Nagrodę „Wybuchowej Pomysłodawczyni” otrzymała pani Marta Drewnowska ze względu na umiejętności przeprowadzania ciekawych doświadczeń.
Nagrodę „Pani Doktor House” otrzymała pani Joanna Grędecka za to, że zna nas na wylot.
Nagrodę „Miss Spikingu” otrzymała pani Monika Niewińska-Sęk ze względu na wspaniały akcent.
Nagrodę „Miss Piękności” otrzymała pani Natalia Margoś za to ,że posiada nadzwyczajną urodę.
Nagrodę „Ognisty Temperament” otrzymała pani Joanna Szwed ze względu na oryginalny gust i wspaniały charakter.
Nagrodę „Miss Słownika” otrzymała pani Elwira Medzińska ze względu na znajomość słownika od deski do deski.
Nagrodę „Pogromczyni Błędów Rachunkowych” otrzymała pani Jolanta Musiał za to,że ciągle poprawia pomyłki uczniów.
Nagrodę „Prezesa Matematyki” otrzymał pan Jerzy Chojnacki za umiejętne kierowanie umysłem matematycznym uczniów.
Nagrodę „Władca Internetów” otrzymał pan Jerzy Nowosielski za ułatwianie uczniom dostępu do sieci bezprzewodowej w szkole.
Nagrodę „Caryca Anna” otrzymała pani Anna Traczyk ze względu na rosyjski szyk oraz elegancję.
Nagrodę „Wielka Siostra Patrzy” otrzymała pani Izabela Mokrzycka za ciągły nadzór nad uczniami.
Nagrodę „Strażniczka Przeszłości” otrzymała pani Marta Gałek za obszerną wiedzę na temat dawnych czasów.
Nagrodę „Pogromczyni Ściąg” otrzymała pani Katarzyna Bąk ,ponieważ posiada niezwykły dar eliminowania metod ściągania.
Nagrodę „Mister 1 Pomocy” otrzymał pan Krzysztof Hajduk ze względu na przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa.
Nagrodę „Dyktatora” otrzymał pan Artur Knap za obszerną wiedzę przelewaną na papier.
Nagrodę „Miss mobilizacji” otrzymała pani Ewa Klikowicz za sympatyczną postawę wobec ucznia.
Nagrodę „Strażnik Bezpieczeństwa” otrzymał pan Dariusz Majewski za wyjątkową troskę o swoich uczniów na lekcjach wychowania fizycznego.
Nagrodę „Strażników Wiary” otrzymali ks. Jacek Rogowski i ks .Marcin Wiśniowski ze względu na najlepszy przekaz w mieście.
Nagrodę „Madame Elegante” otrzymała pani Wanda Sawko za posiadany w sobie francuski szyk oraz elegancję.
Nagrodę „Karny Pytator” otrzymał pan Jacek Bator za nieustanne zadawanie karnych pytań.
Nagrodę „Perfekcyjne Panie Szkoły” otrzymały panie dbające o czystość , dbałość i porządek w szkole.
Nagrodę „Majster Szef” otrzymał pan woźny ze względu na szeroką wiedzę w sprawach konserwatorskich.
Nagrodę „Miss Ksera” otrzymała pani księgowa ze względu na szybką i sprawną obsługę kserokopiarki.
Nagrodę „Doktor Zdrówko” otrzymała pani pielęgniarka za ciągłą kontrole nad zdrowiem uczniów.
Nagrodę „Ochroniarz Zaplecza Sportowego” otrzymał kierownik hali ze względu na stała opiekę nad sprzętem sportowym.Naszej licealnej młodzieży dziękujemy za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz za dużą dawkę świetnej rozrywki – kabaret „Piekielna szkoła‘’ i dyplomy w różnych kategoriach.
Dostrzegając wielki wysiłek włożony w przygotowanie części artystycznej, słowa wdzięczności kierujemy tak do nauczycieli, jak i do uczniów zaangażowanych w przygotowanie tego przedsięwzięcia. I, oczywiście, prosimy o więcej.
Anna Traczyk
Nasza mobilna młodzież
Już od kilku lat nasi uczniowie korzystają z zaproszenia do wzięcia udziału w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki, który odbywa się w Szczecinie i Koszalinie. Tegoroczny, XIV, miał miejsce 25 IX. Na Politechnikę Koszalińską , pod opieką nauczycieli matematyki Jolanty Musiał i Jerzego Chojnackiego oraz nauczycielki języka francuskiego Wandy Sawko, wybrała się ponad siedemdziesięcioosobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich. W ramach Festiwalu odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy i ćwiczenia. Pod względem tematyki, zajęcia były różnorodne. Dotyczyły nauk technicznych, morskich, astronomicznych, przyrodniczych i humanistycznych. Dzięki temu każdy mógł znaleźć coś dla siebie i pożytecznie spędzić czas. Warto wspomnieć i o tym, że tym razem młodzież pojechała w ramach realizowanego w szkole projektu „Dajmy sobie szansę‘’, stąd miała zapewniony bezpłatny transport i prowiant. O celowości tego wyjazdu może świadczyć fakt, że dość liczna grupa obecnych trzecioklasistów zamierza kontynuować naukę właśnie na tej uczelni.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOGUSŁAWA X W BIAŁOGARDZIE I … PIERWSZY TAKI PROJEKT W NASZEJ SZKOLE
Przed nami ciekawa propozycja, w której udział wezmą uczennice z klasy II a , Karolina Kaszewska i Aleksandra Połubińska: projekt pn. „Polsko-ukraińska młodzieżowa akademia samorządności‘’ w ramach Konwentu Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina (z siedzibą w Szczecinie). Projekt zakłada udział 54 uczestników. Będą to trzyosobowe polskie i ukraińskie delegacje. W skład każdej wejdą dwie osoby reprezentujące młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i nauczyciel. W trakcie pobytu odbędą się 3 dni szkolenia po 4 godziny dziennie. Poruszone zostaną następujące aktualne tematy: Samorząd terytorialny w Polsce; Podstawowe zasady i wartości funkcjonowania Unii Europejskiej. Ponadto zorganizowana zostanie wizyta w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, gdzie rzecz cała będzie miała miejsce, wycieczka po tymże mieście oraz do Siemczyna, niewielkiej miejscowości, która szczyci się barokową kaplicą oraz barokowym zespołem pałacowo-parkowym, a także jest znana z organizowanych Dni Henrykowskich. Program wypoczynku zakłada też obejrzenie w kinie „Drawa‘’ filmu „Miasto 44‘’oraz zajęcia sportowe.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOGUSŁAWA X W BIAŁOGARDZIE I… „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA , PÓKI MY ŻYJEMY …”
- Nie ma chyba Polaka, który nie wiedziałby z jakimi tragicznymi wydarzeniami przyszło się zmierzyć naszej Ojczyżnie i polskiemu społeczeństwu we wrześniu 1939 roku. 1 IX hitlerowskie Niemcy rozpoczęły działania zbrojne przeciwko Polsce. O godz. 4.45 na polską placówkę Westerplatte spadły pierwsze pociski z pancernika „Schleswig-Holstein‘’, a armie hitlerowskie przekroczyły granicę polsko-niemiecką na całej długości. Samoloty niemieckie podjęły bombardowanie celów na terenie Polski. 16 IX sytuacja była krytyczna. Następnego dnia, 17 IX, rozpoczął kolejny akt polskiej tragedii. Związek Radziecki dokonał agresji na Polskę, co przypieczętowało klęskę armii polskiej.Chociaż wydarzenia te miały miejsce 75 lat temu, pamięć o nich pozostaje wciąż żywa. Nie sposób przecież nie pamiętać o bohaterskiej wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939, o poległych i zamordowanych (także zagłodzonych, pozbawionych opieki lekarskiej, …), których liczbę szacuje się na 35-55 milionów czy ogromnych zniszczeniach w Europie, Chinach i Japonii. Młodzież żywo interesuje się historią najnowszą i jest szczególnie wyczulona na to wszystko, co działo się w XX wieku, a przede wszystkim dotyczyło Polski i narodu polskiego, stąd nasi uczniowie są zawsze obecni na miejskich uroczystościach upamiętniających ważne daty. Tak było i w tym roku. Delegacje licealistów, pod opieką nauczycieli, brały udział w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz agresji ZSRR na Polskę. W takiej chwili nie mogło zabraknąć sztandaru. W poczcie sztandarowym honor bycia chorążym przypadł Kacprowi Matkowskiemu (III e), natomiast jego asystą są dziewczęta: Paula Czyż (III e) i Zuzanna Bonalska (IIIa). Cała trójka należy do grupy najlepszych uczniów naszego liceum.
***
Nasza młodzież nie jest obojętna na potrzeby innych ludzi. Doskonale wiedzą o tym Henryk Siegert, prezes fundacji przeciwko leukemii oraz Marcin Bujniewicz, nasz absolwent, a także biorca szpiku, którzy kolejny już raz odwiedzili nasze LO z prelekcjami, które w efekcie mają zachęcić pełnoletnie osoby, osiemnastolatków, do zarejestrowania się jako potencjalnych dawców szpiku. Tym razem byli u nas 15 i 16 IX i mają nadzieję, że ich wysiłek nie pójdzie na marne i chętni do zarejestrowania się znajdą, choć podjęcie decyzji o zgłoszeniu się pewnie do najłatwiejszych nie należy.
Anna Traczyk
Zdjęcia szkoły
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Zdjęcia szkoły.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOGUSŁAWA X W BIAŁOGARDZIE I … HURA! ZNOWU W ( NASZEJ FAJNEJ ) SZKOLE !!!
1 IX, po pełnych wrażeń wakacjach , zadowoleni i wypoczęci (choć trzeba przyznać, że spora grupa uczniów pracowała), rozgadani i roześmiani licealiści wrócili do szkoły, aby z nowymi siłami i werwą, na jaką stać przede wszystkim młodych ludzi, przystąpić do nauki w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym, którego inauguracja, zgodnie z wieloletnią tradycją, miała miejsce w szkolnej auli.
Uroczystość przebiegła sprawnie, zgodnie z założonym scenariuszem. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor Alicja Flis, która niezwykle serdecznie powitała wszystkie zgromadzone osoby, a przede wszystkim rodziców i uczniów, ze szczególnym ukłonem w stronę pierwszoklasistów. W swoim wystąpieniu zapewniała młodych ludzi, że ogarnia ich myślami i sercem, że mogą liczyć na życzliwość i wszechstronną pomoc ze strony wszystkich pracowników szkoły. Ważnym momentem było ślubowanie na Sztandar im. księcia Bogusława X uczniów klas pierwszych. A następnie chwila niepewności… i już wiadomo, kto z grona pedagogicznego obejmie zaszczytną funkcję wychowawcy poszczególnych klas pierwszych. I tak:
- I a psychologiczno-pedagogiczna: Wanda Sawko,
- I b politechniczno-prawna: Izabela Mokrzycka,
- I c biologiczno-językowa: Elwira Medzińska.
Pani dyrektor w swym wystąpieniu nawiązała do ważnych dla każdego Polaka historycznych wydarzeń: 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 34 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, a także podkreśliła, że żyjemy dzisiaj w wolnej i niepodległej Ojczyżnie dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków. Zwracając się do uczniów, życzyła im energii i entuzjazmu oraz przekonywała, że zdobywanie wiedzy może być przyjemne i stać się pasją, jeśli uświadomi się sobie, jak ważnym jest ona kapitałem, który otwiera wiele możliwości i gwarantuje dobrą przyszłość. W słowie skierowanym do rodziców, wyraziła nadzieję na ścisłą współpracę w procesie dydaktycznym, wychowawczym i opiekuńczym, a także podziękowała za dotychczasową pomoc i zaangażowane współdziałanie. Na sukces szkoły składa się bardzo wiele czynników, także wsparcie i zrozumienie ze strony Starostwa Powiatowego w Białogardzie, dlatego na ręce obecnego Starosty Tomasza Hyndy, złożyła podziękowania za wspomaganie nas w realizacji naszych inicjatyw i pomysłów, pomoc przy realizacji licznych projektów unijnych i podjęte działania w zakresie poprawy bazy naszej placówki. Jeszcze tylko odczytanie przez panią wicedyrektor Jolantę Alabę Listu zachodniopomorskiego kuratora oświaty Marii Boreckiej oraz „bukiet’’ życzeń złożonych przez panią dyrektor i… NOWY ROK SZKOLNY SZCZĘŚLIWIE ROZPOCZĘTY! POWODZENIA! I jeszcze jedno: przewodniczący Rady Rodziców w swym bardzo krótkim wystąpieniu życzył wszystkim dużo… pracy. Czy się przejęzyczył? Nie wiadomo, ale pracy na pewno będzie dużo.
Anna Traczyk
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie